Võta vabalt – vabaained Seminarist

Täiendkoolitus09:00 / Tallinn

Õpid juba mõnda eriala kõrgkoolis ning vabaaine punktid on ikka veel täitmata? Tahaksid õppida midagi veel... midagi, mis päriselt huvitab. Ehk isegi midagi teoloogiaga seotut? Või tunned lihtsalt huvi koolituste vastu?

Seminar pakub 2019/20 õppeaastal mitmeid põnevaid ained, mida saab käia kuulamas suuremate tükkidena ning mida annab üle kanda VÕTA taotluste kaudu Sinu kõrgkoolis (uuri igaksjuhuks oma teaduskonnast üle). 1 EAP hind on 15 Eurot.

2019-2020 loetavad ained

20.sajandi teoloogia 3 EAP

Kursus tegeleb eelmise sajandi mõjukate teoloogide ja teoloogiliste suundadega ning kutsub kaasa mõtlema nende tähendusele tänapäeva Eesti kristlike koguduste jaoks.

// õpetajad: Helle Liht, Sven-Joonatan Siibak, Joosep Tammo // Esimesed kaks toimumisaega: Augustisessioon (26.08), Oktoobrisessioon.

Elukestev õpe koguduses 3 EAP

Iga kristlase ülesanne - jüngriks-olemine - pole midagi muud kui elukestev õpe. Kuidas nii õppida ja koguduse kontekstis õpetada, et tulemuseks on enda ja teise elu muutev viljakus?

// õpetavad Einike Pilli ja Kadi Tingas // Esimesed kaks toimumisaega: Augustisessioon (26.-27.08), Oktoobrisessioon

Sotsiaalne proaktiivsus 3 EAP

// õpetab Johanna Rosenvald // Esimesed kaks toimumisaeg: Jaanuarisessioon, Veebruarisessioon

Vabakirikute ajalugu ja tänapäev 4 EAP

Aine vastab küsimusele: "Mispoolest on vabakirikud omanäolised teiste usuliikumistega võrreldes? Ja mispoolest jagavad nad samu tuumväärtusi?"

// õpetavad Toivo Pilli, Sven-Joonatan Siibak // Esimesed kaks toimumisaega: Augustisessioon (26.08), Septembrisessioon

Kristlik meedia 3 EAP

Õpime, kuidas võiks kogudus kõnetada usukaugeid inimesi internetis. Selleks õpime tundma Lääne sekulariseerunud inimese hoiakuid ja meediatarbimist, harjutame argumenteerimist arvamusartikli jaoks ning uurime võimalusi turundada kristlikke sündmusi.

// õpetab Hele-Maria Kangro, Laura Maide // Esimestes kaks toimumisaega: Oktoobrisessioon (19.10),  Märtsisessioon (14.03)

Piibel ja selle tõlgendamine 6 EAP

Vaatleme, kuidas jõuab meieni Jumala Sõna inimeste sõnade kaudu.

// õpetavad Peeter Tamm, Ermo Jürma, Peeter Roosimaa // Esimesed kaks toimumisaeg: Augustisessioon (27.08), Oktoobrisessioon

Piibli eksegees ja praktika 6 EAP

Kas sa ka mõistad, mida sa loed? Ühiselt astume mõned konkreetsed sammud teekonnal tekstist ellu.

// õpetavad Peeter Tamm, Ermo Jürma, Peeter Roosimaa // Esimesed kaks toimumisaega: Augustisessioon (26.08), Septembrisessioon

Kristlik spiritualiteet ja praktika 6 EAP

Kui tahad teada, kui palju erinevaid võimalusi on arendada oma vaimulikku elu, siis on see aine sinu jaoks.

// õpetavad Toivo Pilli ja Innar Kruglov // Esimestes kaks toimumisaega: Augustisessioon (25.08), Septembrisessioon

Eetika 6 EAP

// õpetab Meego Remmel // Esimestes kaks toimumisaega: Jaanuarisessioon, Veebruarisessioon

Mentorlus 3 EAP

Kuidas leida oma arengule toetaja ja kuidas toetada terviklikult teiste arengut? Mentorluse aine annab selleks nii juhtnööre kui praktilisi oskusi.

// õpetavad Einike Pilli, Meego Remmel  // Esimesed kaks toimumisaega: Septembrisessioon, Detsembrisessioon.

Vabakirikud, usuvabadus ja ühiskond 6 EAP

"Vabakirikud, usuvabadus ja ühiskond" pakub võimaluse kaasa mõelda ja arutleda vabakirikute panuse üle ühiskonda nii ajaloolisest kui kaasaegsest perspektiivist ning analüüsida koguduste võimalusi esitada ja edendada Jumala riiki tänapäeva Eesti ühiskondlikul areenil.

// õpetab Helle Liht // Esimestes kaks toimumisaega: Augustisessioon (27.08), Septembrisessioon

Kreeka keel 3 EAP

Kreeka keele kursus viib meid Uue Testamendi tekstile nii lähedale kui võimalik - ainekursuse lõpuks oskame lihtsamast tekstist aru saada ja seda ise tõlkida!

// õpetab Mervi Kalmus // Esimestes kaks toimumisaega: Septembrisessioon, Oktoobrisessioon.

Ilmutusraamat 3 EAP

// õpetab Fred Hansen  // Toimub Maisessioonil (06.-08.05)

Religioonilugu 3 EAP

Täpsem info selgub peagi