Uus raamat toetab teenistuse- ja muusikajuhte

7.mail, EKB liidu muusikapäeval esitletakse 211-leheküljelist Christopher J. Ellise raamatut “Jumala läheduses”.

Kõrgema Usuteadusliku Seminari trükisoe tõlkeraamat “Jumala läheduses” toetab teenistuse- ja muusikajuhtide läbimõtlemist, kuidas ja miks jumalateenistust terviklikult üles ehitada. Raamat annab praktilisi näpunäiteid ning harjutusi selle teostamiseks. Veel võib Ellise järgi mõtestada hümnide ja teiste laulude erinevust ning olulist, Püha õhtusöömaaja läbiviimist, kirikukalendri terviklikkust, jutluste erinevaid võimalusi ja mitmeid muid olulisi teemasid.

Lisaks on igas peatükis kasulikke harjutusi ja ülesandeid, mis toetab loetu praktikasse panemist ning isiklikult läbimõtlemist. Soovitame lugeda raamatut ka koos (muusikatöö-, teenistuse juhtide-, koguduse vastutava-, vms) meeskonnaga ja need harjutused koos läbi teha ning mõtestada need enda koguduse konteksti..

Piilu ka raamatu kaante vahele ja loe esimest peatükki siin.

Meego Remmeli sõnul on see raamat “erakordselt väärtuslik lugemisvara igale kristlasele, kes vastutab koguduse jumalateenistuse ja muusikatöö juhtimise eest. Kes ei tahaks kokku panna teenistust, kus saab mõtestatult aidata kogudust Jumalat ülistada? Ellis soovitab iga teenistuse osa (sh laulu) hinnata selle järgi ,,kui hästi see võimaldab täita ülistamise eesmärke: kohtuda Jumalaga ja otsida Jumala riiki.”

Raamatu tüki hind on 18€ ja seda saab tellida siit:

Loodame, et raamat saab olema paljudele kogudustele ja nende töötegijatele õnnistuseks!

Projekti eestvedajad Ragne Kivimets, Helina Voogne ja Einike Pilli