Teoloogika #20 ja Inspireeriv ülistus

Vahepeal on märkamatult ilmunud välja seminari podcasti "Teoloogika" värske episood ning meie vilistlase Ragne Kivimetsa juhitud podcasti "Inspireeriv ülistus" saab kuulata lausa mitu episoodi.

"Teoloogika" 20. episoodis arutlevad Mikael Raihhelgauz ja Tartu Ülikooli doktorant ja paavsti õpetuse populariseerija Igor Ahmedov.
Koroonapandeemia, kliimakriis, ebavõrdsus, sõda… Raske on leida tulist poliitilist teemat, mida paavst Frantsiskuse entsüklika “Fratelli tutti” ei puudutaks. Katoliku kiriku juhi viis põletavatel teemadel kaasa rääkida võib tunduda vabakirikliku vaimulaadiga kristlasele liialt väljakutsuva või ebatavalisena, ent see on kindlasti kuulamist väärt.
Millist rolli mängivad entsüklikad järjest tugevamini polariseeruvas maailmas? Mis on paavsti sõnum? Mida saaksid Eesti protestandid talt üle võtta ja millele tuleks vastu vaielda?

"Inspireeriv Ülistus" episoodides arutletakse kuidas siduda koguduse muusikatöö erinevaid valdkondi? PP bänd tutvustab lavatagust ja Hannes Nõlvak avab ülistuse hinna teemat.