N-Näe noori ja Noarootsit!

Juunikuu esimesel laupäeval kogunes 23 noort ja lihtsalt nooruslikku inimest Nõval, et võtta ette päevapikkune palverännak Noarootsis. Päeva jooksul lugesime prohvet Joona raamatut ja vaatasime koos tema elu läbi nelja teema: N-NÄE Jumalat, inimest, ligimest ja maailma. Kõndisime vaikides, peatuste ajal jagasid Meego ja Einike mõtteid vastavalt teemadele.

Rännakuleminejad lülitasid nutiseadmed välja. Sellega seoses juhtus huvitav seik – vahepeal venis meie rodu merekaldal rohkem kui kilomeetri pikkuseks. Kui viimane kõndija aru sai, et esimene on kokkulepitud lõunakohast juba jupi maad mööda kõndinud ja jätkab suure hooga, püüdis ta eesminejatele helistada. Kõik olid aga telefonid kuulekalt vaikseks pannud. Nii ei jäänudki lõpuks muud üle kui eelviimaste kätte oma seljakott usaldada ja lihtsalt madalas merevees joosta, nii kiiresti kui võhma juba ligi 10-kilomeetrise kõndimise järel jätkus. Lõpuks suutsime saada eeskiirustajad pidama ja ümber keerama. Seepärast polnud ime, et päevateekond venis lausa 22-kilomeetriseks. Paar julgemat tegid ka selle suve esimese meresupluse ära – värskendust oligi hädasti vaja!

Aga pingutusi premeeriti ka toreda õhtuse grillipeoga Tallinna Allika koguduse liikmete maamaja õue peal. Seal jagasime muljeid ja palvetasime üksteise eest. Tundsime kogu kehaga, et oleme õhtusöögi ja puhkuse ära teeninud. Joona raamatu neljast perspektiivist tulevad lähiajal õppevideod ja mine tea, ehk kordame järgmisel suvel noorte palverännakut jälle?