Uued algused on põnevad!

IMG_20220917_100852813

Just seda tõdesime 17.septembri hommikul, kui uued Piibi kooli õpilased kogunesid esimeseks sessiks. 31 põnevil registreerunut, kelle kõigi igatsus on õppida Piiblit veelgi paremini tundma ja saada vajalikke oskusi, uusi kogemusi ning värskendust juba tuttavatele tekstidele. Juba tuttava piiblikooli vormile lisasime uut sisu ning põhiline fookus ongi sellel korral Piiblil ja Jumala suurel lool, milles me kõik osalised oleme. Kursuse käigus on võimalik läbi töötada nii Vana kui Uus Testament ning see on tihedalt seotud praktilise kristluse, kohaliku koguduse konteksti ja kogukonna elu teemadega.

Osalejad on vanuses 16-83 ning väga mitmekesise oikumeenilise taustaga. Milline rikkus! Üheskoos õppides, saame ka üksteist täiendada ja rikastada. Meeskonnas on sel aastal peamised lektorid Sander Tulk ja Matthew Edminster. Õhtuseid paneeldiskussioone juhivad Kadri ja Jaanus Kaska. Asendamatu on Helina Voogne oma mitmes rollis - IT koordinaator, juhendaja ja sisulooja.

1.sessi jooksul läbiti nii maailma loomise kui pattulangemise teemad, uuriti ja mõtestati oma Piibli lugemise kogemusi, tehnikat ja oskusi ning õhtuse paneeli sisustasid külalised teemal 'Mina, meie, kogudus ja ühiskond".

Mõned väljavõtted osalejate tagasisidest:
"Kindlasti võtan kaasa uued mõtted seoses inimkonna pattulangemisega ja saada 1 Ms kohta konteksti. Lisaks oli hea analüüsida enda piiblilugemise tehnikaid ja mõtiskleda nende üle."

"Hommikupoolikust tunne, et mulle kui inimesele, kelle jaoks on Piibli sügavam uurimine pigem raske alati tundunud, igav/keeruline, siis täna tundisin esimest korda elus, et oli PÕNEVUST tekitab ja huvitav - et mul on kahju, et tean, et pole koju minnes kohe eriti aega, et edasi uurida, loenguid üle kuulata, süveneda ise rohkem."

"Vana testament on põnev"

"Kogu 1Ms 1-11 läbi töötamine avaldas mu vaadet nii palju, ning tõstis palju rohkem huvi ka ise lugeda veel, mõelda, aurutleda teistega nendel teemadel, Jeesus kutsub meid koju, millest kunagi eraldusime"

Suur tänu kõigile osalejatele ja panustajatele!
Järgmine sess juba 15.10 2022.

Lea Edminster
KUS Piibli kooli juht