Lõpetamisnädal seminaris!

Johannes on pannud kirja Jeesuse sõnad (ev 4:35-36): “Eks te ise ütle, et veel on neli kuud, ja siis tuleb lõikus? Vaata, mina ütlen teile: Tõstke silmad ja vaadake põlde: need on juba valged lõikuseks! Nüüd saab lõikaja palka ja kogub vilja igaveseks eluks, et niihästi külvaja kui lõikaja ühtlasi saaksid rõõmustada.

Juunikuu keskmisel nädalal peeti seminaris omamoodi lõikuspidu. Viis suurepärast kõrghariduse lõputööd said kaitstud. Lõpupiknikul saime läbi lõpetajate silmade tagasivaate sellele, mida seminaris õppimine neile on andnud. Ning pidulikul lõpujumalateenistusel läkitasime teele viis küpset ja tarka jumalariigitöölist, neist lausa kaks cum laude diplomiga.

Lõputöid saate lugeda ja vaadata siit (vt 2020), ja kaitsmise ülekannet saab järele vaadata YouTube'st, kus samuti on võimalik vaadata lõpuaktuse ülekande salvestust.

Katrin Selbak, üks viiest lõpetajast, kirjeldas oma kaaslõpetajaid nii: “Vahur tegi filmi. Roman läbis kooli üheainsa aastaga. Tiina tegi kõigi aegade ainepunktirekordi. Herkis sai lõputöö esitamise õhtul isaks.”
Huvitavad faktid on veel, et Romani lõputööd retsenseeris
Venemaa baptistiliidu president ning kaks viiendikku lõpetajatest on kaks kolmandikku ühe koguduse juhatusest. Kas Sa tead, millise?

Aga iga lõikaja teab, et enne tänupidu on palju tööd. Üliõpilased teavad, mis on töö iseenda, oma elurütmide ja vahel ka enesehinnanguga. Neile on tuttav pusimine keerukate tekstide ja praktikaülesannetega. Nad on rasketel hetkedel kogenud kaastudengitega koos ja nende eest palvetamist. Rääkimata lõputöö ponnistustest.
Vahur, üks lõpetajatest ütles, et seda kooli ilma palvetamata ei lõpetata. Aga see ongi hea. Palve on Jumala pedagoogika.

Kuid rõõmustamise kõrval on ka mure - põllud on lõikajate ootel ja viiest lõpetajast ilmselgelt ei piisa! Isegi 50st seminari tudengist ei piisa! Kutsume uusi töötegijaid õppima!

Sügisest avame esimesele kursusele veebipõhise, kuid reaalajas toimiva grupi. See võimaldab õppida ka välismaal, magava beebi kõrval või kaugsõidusauto roolis. Aga kellel võimalik, tulge kohale! Koroonajärgses ajas teame liiga hästi, kui hästi maitseb jagatud jäätis
või koos joodud kohvi.
Ja me asume Tallinnas, kõigi teede ristumiskohas!

Tekst: Einike Pilli
Fotod: Karin-Liis Tambaum

Vaata vastuvõtu infot siit.