Sügavam arusaam Jumalast muudab elusid

Intervjuu IV kursuse tudengi Sander Tulkiga, intervjueeris: Ragne Kivimets

Miks tulid KUS-i õppima?

Jumala kutse ja Jumala juhatus. Pool aastat palvetasin selle pärast. Ma olin värske kristlane ja mõtlesin, mida edasi õppida ja teha. Olin sel ajal lõpetamas Saaremaal tarkvara arendaja eriala. Kogudusetöö, Jumala asjade õppimine, piibli tundmine, sügavam asjade arusaam Kristlusest — see kõik tiirles minu sees juba ja lugesin ka iseseisvalt erialast kirjandust ja mõtlesin nende teemade peale. Mul oli mitmeid valikuid, aga lõpuks jäi ainuke variant: teoloogia. Mu pastor Margus Mäemets soovitas selleks KUS-i.

Mis on sind KUS-i puhul kõige enam üllatanud?
Ma ei olnud varem kõrgkoolis käinud ja mu ettekujutus sellest oli hästi range, akadeemiline, ametlik suhtlus tudengite ja õppejõudude vahel. Aga tegelikkus oli teine: kõik olid nagu õed ja vennad, omavahel läbi põimunud. Mind on üllatanud osaduslikkus.

Kas siin õppimine on sinu jaoks ka midagi muutnud?
Sügavam arusaam ja teadmine Jumalast tahest tahtmata muudab meid. Mulle meeldib võtta seda kui trenni tegemisena: kui teed regulaarset trenni järjepidevalt, siis sa muutud. Ise ei pruugi sa sellest aru saada, aga teised näevad ja siis sellest peegeldusest saad aru, et tõesti on see mind mõjutanud. Mu pastor ütles mulle: “Ma näen, et sa oled sügavamaks läinud, armulisemaks muutunud.” Seda oli huvitav kuulda, ma ise ei olnud seda päris näinud.
Ka teiste kogemustest ja välljakutsetest kuulmine on aidanud muutuda või kasvada. Õppejõud on kirjeldanud oma praktikat. KUS toob kogudusliku arusaama rohkem kohale, ei ole lihtsalt kogunemine, vaid see on midagi enamat, midagi kõrgemat, palju tähendusrikkamat.

Tule Sinagi õppima!
Vastuvõtuvestlus toimub 10. augustil Tallinnas.
Rohkem infot ja regamine vestlusele.