Seekordne 13ndal juunil toimunud Seminari lõpuaktus oli mitmes mõttes väga eriline. Seminari lõpetasid sel aastal kaks Advent koguduse tudengit, Vallo Põldaru ja Virve Toom. Virvel õnnestus lõpetada cum laude.
Ühtlasi oli tegemist viimase lõpuaktusega, mis Annemõisa 2 hoones peeti. Edaspidised lõpuaktused toimuvad Tallinnas, kuhu Seminari sügisest tegutsema asub.

Aktusel sai kuulda mitmeid sõnavõtte, milledega tegi algust taasavatud Seminari esimene rektor Peeter Roosimaa, kes jagas mälestusi Seminari algusaegadest. Temale järgnes Liidu esindaja, Gunnar Kotieseni sõnavõtt, kes võrdles Seminari mürsukilluga, millel on olnud teravust ja väge, et tungida edasi takistustest olenemata. Samuti kõlas ka Seitsmenda Päeva Adventistide Koguduste Eesti Liidu esimehe Ivo Käski tervitus.

Aktus jätkus piknikuga Seminari maja hoovis. Kohal oli üliõpilasi, õppejõude, vilistlasi kui ka külalisi üle Eesti.

Piknikut juhtisid meie oma tudengid Karin-Liis ja Herkis. Õhtu jooksul saime koos ühiselt Jumalat ülistada, jagada toitu ning kuulata erinevaid sõnavõtte.

Kui oli kord vilistlastel midagi öelda, siis vilistlaste näos oli näha suurt rõõmu ja rahulolu läbitud koolitee üle ning Virve ja Vallo oma sõnavõtus julgustasid tudengeid olema oma õpingutes järjepidevad ja palju palvetama.

Ühtlasi ei tähistanud me ainult tudengite lõpetamist, vaid jätsime hüvasti Tartu majaga, sest teatavasti sügisel avame seminari ruumid Tallinnas. Piknikul võis näha puu küljes rippuvaid pilte Seminari majast ja paljudest inimestest, kes on aastate jooksul selles hoones õppinud, või õpetanud. Samuti said ka kõik külalised jagada oma mälestusi seoses Seminariga ning saime koos testida oma teadmisi huvitavas mälumängus. Pikniku lõppedes andsime oma maja võtmed üle Valdustele ja nemad andsid kaasa meile kohvrid, kuhu sisse saame pakkida need kõige tähtsamad asjad, mida Tallinnasse kaasa võtta.

Palun palvetage seminari uute tudengite eest – et Jumal saadaks palju uusi inimesi Seminari.

Rohkem pilte näeb siit.

Artikli autor: Karina Baumverk
Pildid: Karin-Liis Tambaum

Jaga lehte