30-aastane on parimas eas

Kui seminari eelkäija, Eesti Baptisti Jutlustajate Seminar 1922.aastal algas, toimis see kutseõppeasutusena. See tähendab, et lisaks vaimuliku töö ettevalmistusele said õppijad ka keskhariduse. Kui 1989.aastal seminari taasavati, otsustati see avada kõrgkoolina. Sel sügisel tähistaski Kõrgem Usuteaduslik Seminar taasavamise ja kõrgkoolina toimimise 30ndat aastapäeva.

Kujundlikult võib öelda, et hiljemalt 30-aastaselt peab laps oma elu peale minema, iseseisvaks saama. 29 aastat (esimesel aastal, 1989-1990 toimiti Tallinnas) turvalist ja viljakat Tartu-perioodi jäid selja taha ja juubelit tähistati Tallinna (tagasi) kolimisega. Samas loodame, et see muutus ei kaugenda meid kogudustest, kelle „kasuks ja kasvuks“ me oleme ja teenime, vaid hoopis lähendab. „Ateenast Korintosesse“ liikudes loodame, et kooli koostöö kogudustega suureneb ja viljakas vastasmõju lisandub. Juubelisündmuse ja uute ruumide avamist näete allpool olevast videost.

Kõrgema Usuteadusliku Seminari taasavamise 30.juubel ja Tallinna-ruumide avamine

Mida öelda „parimas meheeas“ kooli kohta? On palju põhjust rõõmustada: järjest suureneb õppijate hulk nii kõrghariduse- kui täiendusõppes, viimastel aastatel on korraldatud rahvarohkeid ja sisukaid konverentse, juurdunud on palverännakute ja ülistuse haru tegevus, kodulehel väljapakutud väikegrupi materjalid on kasutusel hulgas EKB liidu kogudustes. Rõõmu teeb ka see, et juba mitmendat aastat on eelarve tasakaalus, seitsmes taasavatud kooli rektor Einike alustab 1.01.20 teist, 5-aastast ametiaega, meeskond on täienemas ning uute koguduste noorem põlvkond ei küsi enam „kas“ seminari õppima tulla, vaid pigem „millal“. Seminari teatakse kui „alati on midagi veel“ kooli, seepärast ei saa seda nimekirja lõpetada.

Mida meile palvetada? Viljakust ja hoidmist. Igatseme, et kannaksime „tasakaalustatud maitsetega külluslikku vilja“, kus oleks Jumala Sõna sügavust, elavat ja elumuutvat Jumala-kogemust ning pühendunud teenimisvalmidust nii kogudustes kui ühiskonnas. Lisaks igatseme Jumala hoidmist kõigile kooliga seotud inimestele, eriti üliõpilastele.

Viimaks tahame teid kõiki tänada usalduse, julgustuse ja toetuse eest. Elujõuline kool ja elujõuline koguduste liit toetavad üksteist. Koos Jumalaga läheme edasi!

Jaga lehte