Ei saa me läbi Norrata?

Euroopa baptistiperes oli meie kooli rahval Norra sõpru juba ammu. Aga alles mõne aasta eest saime teada, et nende teoloogilises koolis „School of Theology and Leadership“ on koos nelipühi- ja baptistikoguduse rahvas ja õppejõud. See tegi kooli meie jaoks eriti põnevaks partneriks, sest ka meie koolis on suur hulk nelipühikiriku inimesi. Meil on üksteisele palju anda – eestlased ja norrakad, baptistid ja nelipühilased.

Mõne aja eest kirjutasime projektitaotluse Euroopa Majanduspiirkonna/Norra koostööprojektile ja meil õnnestuski raha saada. Projekti kuulus nende õppejõu külaskäik meie juurde õpetama, meie kolme õppejõu loengud ja ühe külaskäik nende juurde ning nüüd projekti lõpukohtumine Norras.

Olime Eestist kolmekesi – Einike, Helina ja Matthew. Helina oli hotelli asemel leidnud kõrgel mägedes neljatoalise korteri, mille lähedalt viis rong linna. Külastuse jooksul osalesime kahepäevasel konverentsil, kus olid jutluseid ja ülistust, aga ka teaduslikke uurimusi nelipühi kirikus eriliselt rõhutatud vaimulikest praktikatest ja andidest: prohveteerimisest, nägemuste nägemisest ja tõlgendamisest, Püha Vaimu ligiolust jumalateenistusel ja emotsioonide mõjust kristlikus juhtimises. Kõige viimane paneeldiskussioon peeti tunnetuse annist – kuidas eristada tõelist Jumala Vaimu tööd inimlikest mõjutustest. Meil on palju õppida sellisest vaimuliku ja teadusliku koostoimest teoloogilises koolis!

Külastuse käigus uuendasime mitmeid tutvusi ning alustasime uusi. Arutasime võimalusi õppejõudude ja üliõpilaste vastastikku vahetamisest ning ühistest teadusprojektidest. See projekt saab küll läbi ja ühest taotletud rahastusest jäime ilma, aga koostöö oli nii sisukas, et proovime edasi, kuni leiame mooduseid koostöö jätkamiseks. Meil on, mida üksteiselt õppida.