Mis on eestimaalaste usk? Ilmselt kristallid või määratlemata spirituaalsus. Kui panna vastaja kristlike konfessioonide peale mõtlema, siis tõenäoliselt tuleb tal esimese asjana meelde luterlus. Suurem osa Eesti kristlastest on aga hoopis õigeusklikud.

Protestandil piisab vaid üks kord õigeusu liturgiast osa võtta mõistmaks, kui erinev on idakiriku vaimulaad ja maailmatunnetus. Kas vabakogudustel on sellest pärandist midagi õppida? Ons südamepalve, jumalikud energiad ja pühakute elulood kõnekad ka baptistinoortele? Või peaks hoopis õigeusu kirik kaasaegse ülistusmuusika ning usklike ristimise peale ümber minema?

Sellest kõigest vestlevad baptistikoguduse emeriitpastor Joosep Tammo ja õigeusu teoloog Tauri Tölpt. Arutelu juhib Mikael Raihhelgauz.

Liitu meiega 16. novembril kell 18.00