Esimene ametlik "kärg"

Aastapäevad tagasi arutasime Seminari laiendatud tiimiga, mis oleks meie arengus järgmised sammud. Kaalumisel oli magistriõpe ja inkubatsioonikeskkonnad. Teist valikut isegi eelistati esimesele, aga nüüd võime öelda – mõlemad mõtted on ellu viidud! Sellel sügisel alustas magistriõppe grupp ja 29.oktoobril sai teoks esimene ametlik inkubatsioonikeskkond ehk Seminari nimega „kärg“. Täpsemalt meediakärg. Õigupoolest toimus esimene, muusika-teemaline võrgustikuüritus juba selle aasta maikuus, aga siis veel ilma „kärje“ nimeta. Plaanis on „kärgesid“ teha ka edaspidi – vähemalt üks poolaastas. Kevadel 2023 on tulemas koguduserajajate „kärg“.

Meediakärje avaloengu pidas Kaarel Väljamäe, kirjanik ja Allika koguduse pastor. Ta märkis murelikult, et sotsiaalmeedia postituste põhjal ei ole kristlaste ja mittekristlaste ellusuhtumises mitte liiga suurt erinevust. „Infoväljas küsitakse kogu aeg, kuidas sul lootusega on,“ lisas ta. Ja ütles, et peaksime õppima „lugema“ Jumala riigi märke ning neid siis arusaadaval viisil presenteerima.

Gunnar Kotiesen, Rakvere Karmeli koguduse pastor nimetas end meedia-alaseks „kogemusnõustajaks“. Ja kogemusi tal oli! Suhtlemisest kogukonnaga ja konkreetsemalt ajakirjanikega, koguduse meediategevusest ning muidugi terve koguduse üheskoos toimimisest. Gunnar õpetas toetavat, julgustavat ja ennast mittehäbenevat meediategevust.

Pealelõunal oli aeg töötubadeks. Mona Ungru käe all õppisime pressiteateid koostama, Bianca Mikovitš õpetas tekstiloome, Kadi Tingas Canva programmiga kujundamist ning Helina Voogne videote tegemist. Ega nende vahel liiga kerge valida polnudki! Järgmine kord teeme töötoad kaks korda järjest!

Päev läks igati korda. Rõõmustasime, et tulijaid oli vähemalt neljast erinevast konfessioonist, suurematest ja väiksematest kogudustest. Terve suur punt oli tulnud Hiiumaalt, pärnakad olid tulnud koos noorte meestega, mõeldes strateegiliselt järelkasvule. Õppisime üksteiselt ja mõistsime, et ilma meeskonnatööta pole hea meediatöö võimalik. Aitäh kõigile osalejatele!