Esimene rahvusvaheline koolitus

2017.a kevadel kohtus Viinis esimest korda Euroopa Baptistiföderatsiooni (EBF) nooremate juhtide koolitus. 11 noort Euroopa ja Lähis-Ida baptistiliitudest kohtusid kahe ja poole aasta jooksul viiel korral. Lisaks Viinile saadi kokku Liibanonis, Jerevanis, Lvivis ja Glasgows. Teemad, mida käsitleti, puudutasid juhi jüngriks-olemist, konfliktide lahendamist, kultuurilisi erinevusi ja juhi isiklikku transformatsiooni. Tagasisides nimetasid osalejad eriliste väärtustena omavahelist suhtlemist erinevatest kultuuridest inimestega ning toetust, mis nad said mentorsuhetes.

Kuna korraldusmeeskonnas olid lisaks EBFi peasekretärile ka kaks eestlast, tekkis tugev seos meie seminariga. Koolituse lõpus andsimegi osalejatele seminari lõputunnistused koos Euroopa Baptistiföderatsiooni peasekretäri Tony Peckiga. Lõpetajate hulgas oli ka EKB Liidu peasekretär ja seminari kirikuloo õppejõud Sven-joonatan Siibak. Palju õnne! Pole võimatu, et kaalutakse ka teise sarnase grupi avamist lähima aasta jooksul.

Jaga lehte