Iga kord on ime

Igal suvel, kui sisseastujate vestlusi kuulame, saame aru – Jumal on edastanud personaalsed kutsed neist igaühele. Mõne jaoks on aeg saanud küpseks, mõni kasutab esimest võimalust peale kesk- või kõrghariduse omandamist. Noored ja veidi vanemad mehed ja naised kõrvuti meie enda sellesuviste bakalaureuse lõpetajatega, teiste seas kaks abielupaari. Olen Jumalale ütlemata tänulik iga uue õppija eest!

Ning muidugi on rõõm ka igast eelmise kursuse õppijast. Mõni tuleb mure silmis ja saab abi selle jagamisest. Teine teatab rõõmsat uudist varsti sündivast beebikesest. Kolmas räägib pastoraalsest kutsumusest, mida ta viimasel ajal tundma on hakanud. Meie kõige vanem õppija, 68-aastane Endel jagab lugusid sellest, kuidas Jumal teda suvel nii palju kordi on imeliselt aidanud. “10 minutit?,” küsib ta. “Mul on nii palju imesid jagada!”.

Veel enne kui koju jõuan, saan kirja vaimustunud magistrandilt: “Ma olen tõesti rohkem rahul kui ühegi teise Eesti ülikooli programmiga eales olla saaksin.” Ning siis täiendab, et tänane õpikogemus oli tema jaoks täielik nauding nagu ahjust tulnud parimad kaneelisaiad. Iga kord, kui midagi sellist juhtub, olen väga tänulik ja tean: seegi on Jumala ime.

Ainult kolm päeva on uut õppeaastat olnud. Aga selle algus oli nii sisukas, et tahame seda teiegagi jagada. Seminari õppejõu ja Euroopa Baptistiföderatsiooni asepeasekretäri Helle Lihti jutlus tarkusest on üks parimaid jutlusi, mida sel teemal kunagi kuulnud olen. Kas teie teate, mis vahe on Jumala antud ja saatana lubatud tarkusel? Kuulake, saate teada!

Õnnistatud uut õppeaastat kõigile meile!

Einike Pilli
Seminari rektor

Fotod: Kadi Tingas