Kriis koguduses? Tõesti?

Suitsiidne noor, vägivaldne sissetungija jumalateenistusel, puhkenud tulekahju, pühapäevakooli lapse vihjed võimalikule väärkohtlemisele peres, kokkukukkunud vanamemm ja ajakirjanik, kes ei anna hetkegi mõelda, mida vastata. Kõik need ja veel terve hulk kriise võivad vabalt juhtuda koguduse keskel – jumalateenistuse ajal või inimeste eludes, kes jumalateenistusele tulevad.

Koolituse „Kriisiolukorrad koguduses“ idee tuli Eesti Koolipsühholoogide Ühingu juhilt Karmen Maikalult. Samasugust koolituspäeva oli varem tehtud koolide meeskondadele. „Kogudus on läbilõige ühiskonnast, seepärast võivad ka seal aset leida ootamatud olukorrad. Tõenäoliselt me neile teemadele palju ei mõtle, kuigi võiksime,“ põhjendas Karmen.

Koguduseski toimuda võivateks kriisideks aitasid valmistud politseinik, päästeametnik, pastor, ajakirjanik, psühholoog ja meditsiinitöötaja. Koolitus, mis toimus 23.11, oli korraldatud koos Siseministeeriumi Usuasjade osakonnaga ja suunatud kõigile Eesti usulistele ühendustele. Kohal oli üle 50 inimese.

Fotod: Einike Pilli ja Karmen Maikalu