Nädalavahetus liidu juhtidena ehk Futuurumi rollimäng

Oktoobrikuu esimesel reedel sõitis 14-liikmeline noorte juhtide grupp Soome, et osaleda viimasel Futuurumi sessioonil “Juhtimine tundmatusse”. Vahetult enne laeva randumist Helsingis teatasid kolm kaasas olnud koolitajat Meego, Sven-Joonatan ja Einike, et liidu juhatus koos vanematekoguga on Kesk-Aasias teadmata kadunud ning nüüd tuleb just meil 86 koguduse juhtimine üle võtta.

Vaatasime neile ja üksteisele veidi segaduses otsa. Siis saime aru, et tegu oli õppeülesandega, mille käigus saame ennast nädalavahetuseks mõelda uutesse rollidesse. Pidime leidma olukorrale lahenduse ja võisime oma äranägemise järgi ka muudatusi liidu juhtimisse sisse tuua. Kuna olukord oli meie jaoks uus ja ootamatu ning ilmselgelt oli oluline kiiresti tegutseda, tõusis nii mõnelgi vererõhk ja väike põnevuse pinge, et mis nüüd saama hakkab.

Varasemalt olime saanud küsida küsimusi liidu toimimise kohta ning arutanud muuhulgas ka arengukohti ning väljakutseid. Koheselt jõudsime üksmeelele, et vaja on valida nii juht kui ka jagada teistele oma valdkonnad kätte, proovides katta kõige olulisem. Kuna reisigrupis oli veidi üle poole naisi, jagus neid erinevatesse rollidesse. Rollimängu käigus sai liit naispresidendi, eraldi inimesed planeeriti meedia, õpetuse ja ülistuse valdkonda üle vaatama. Vanematekogu jagati kahte alagruppi. Olime kõik üllatunud meeskonna heast toimimisest ning saime kiita ka koolitajatelt.

Järgmisel hommikul unistasime joonistades, milline võiks olla liit viie aasta pärast. Meie suurim igatsus on, et kogudused kasvaksid ja oleks elujõulised ning jõuaksid väljapoole, nende inimesteni, kes Jumalat veel ei tunne. Samuti usume, et koguduste eesmärk võiks olla ka sekkumine olukordadesse ja vajadustesse, kuhu keegi ei ole varem soovinud sekkuda. Olgu see mõni sotsiaalne probleem kogukonnas, ümberkaudsete inimeste aitamine või miski muu. Oluline on näha vajadust ja vastavalt sellele tegutseda, et töö kannaks ka vilja.

Meie soov on kogudusi toetada selles, mida nad teevad väga hästi või julgustada neid oma tugevaid külgi leidma. Isegi kui väiksemad kogudused jõuavad teha vaid ühte asja, aga teevad seda hästi, viib see Jumala riiki edasi. Läbi selle oleks võimalik kaasata ka teisi organisatsioone, omavalitsusi ja ettevõtteid, kes aitaks koguduse tööd erinevatel viisidel võimestada. Me usume, et koostöö ja avatus viivad edasi.

Liidu “ajutiste juhtidena” inspireeris ja julgutas unistama kohtumine meie peatumispaiga, Kiponniemien toimintakeskuse juht Pertti Räty. Ta jagas oma elust suurel hulgal lugusid, kuidas Jumal on läbi tema valu ja katsumuste sadu inimesi toonud usule ning elud on saanud muudetud. Pertti on kuuletunud Jumalale, näinud kogukonna valukohti ning astunud oma mugavustsoonist välja, et armastada neid inimesi Jumala armastusega ja näha imetegusid. Pertti ütles, et Kiponniemi on inimeste ja Jumala kohtumispaik ning seda tunnistasime ka ise seal olles.

Tekst: Maria Jürgens

Fotod: Grete Mägi ja Einike Pilli