On OK psühholoogile “tere” öelda – Teoloogika #12

Kui Karmen Maikalu alustas tööd psühholoogina, kartsid mõned inimesed talle tänaval “tere” öelda. Mine tea, järsku keegi mõtleb, et oled probleemne! Õnneks on suhtumine ajapikku muutunud – ka kogudustes. Teoloogika 12. osas vestlevadki Karmen ja Mikael kristlaste suhtumisest psühholoogiasse ja arutavad, millal tasub oma murega spetsialisti poole pöörduda ning kuidas teist inimest tähele panna.

Podcastist käib läbi ka mitu kasulikku viidet…

Tasub uurida veebilehte peaasi.ee. Seal on palju häid nõuandeid oma ja ümbritsevate inimeste vaimse tervise eest hoolitsemiseks.
Sinuabi.ee on leht, mis koondab kristlastest psühholoogide, terapeutide ja hingehoidjate kontakte.
Neile, kellel on teema vastu sügavam huvi, soovitab Karmen lugeda prof Tõnu Lehtsaare hingehoiu-teemalisi raamatuid.
Hea teos, mis kombineerib teoloogiat ja psühholoogia aluseid, on ka David A. Seamandsi “Ja mina annan teile hingamise”.

Kuula siit või oma lemmik podcastirakendusest.