Õppejõud Peetri misjonireis Indiasse

Sel sügisel avanes mul harukordne võimalus osaleda misjonireisil Indias. Reis sai teoks Rootsi Alunda koguduse pastori kutsel ja Alunda ning Elva koguduste toetusel. Alunda pastor Lars Leven on umbes 20 aasta jooksul pea igal aastal võtnud väikese tiimi oma kogudusest kaasa, et külastada Indias asuva Hindustani Misjonikiriku kogudusi ja läbi viia koosolekuid eri paigus.

Selgi korral oli tal esimesel nädalal (alates 07.11) kaasas tiim Alunda kogudusest, teisel nädalal (14.-22.11) oli misjonitiimis allakirjutanu Eestist, Eva Östman Alunda kogudusest ja pastor Lars Leven.
Kaheksa päeva jooksul aitasime läbi viia kaheksa teenistust – sealhulgas vabaõhuteenistusi külades, mägedes elavate suguharude juures, ühe farmer maadele rajatud uues koguduses ja Mumbai eeslinna Bhiwandi koguduses. Mitmel teenistusel olime esimesed mitte-indialased, keda inimesed võisid kohata.

Kogesin evangeeliumi meelevalda kultuuris, kus tuntakse ja kummardatakse kümneid tuhandeid jumalusi. Ka seal otsivad inimesed elavat Jumalat ja on avatud evangeeliumile Jeesusest. Kohtusime põllumehega, kes oli aastakümneid olnud hindu usufestivalide korraldaja. Kui tema vastsündinud poeg kaotas elu tundemärgid, asus ta intensiivselt abi otsima hindu preestrite käest. Keegi teda aidata ei suutnud. Üks hindu preester ütles, et on kuulnud Jumalast, kes on kõik loonud, ja ta on kuulnud, et selle Jumala nimi on Jeesus… Ta soovitas mehel otsida üles selle Jumala järgijad. Mees jõudis kristlaste kodu ukseni. Kui ta oli oma abipalve esitanud, võttis kristlasest pereema elutu poisslapse oma sülle ja palvetas. Mõne hetke pärast ümbritses valguspilv palujat ja abivajavat last. Veel mõni hetk hiljem hakkas laps korraga suure häälega nutma, ja ka hingama. See pere tuli usule Jeesusesse. Pereisa on nüüd pastor maakoguduses, ja on aastate jooksul aidanud rajada 69 kogudust ümbritsevates külades. Poisist on saanud noortepastor samas koguduses.

Mõistsin ka seda, et meil kellelgi pole monopoli kristliku usu muusikaliste väljenduste osas. Väga värskendav oli kaasa elada india kristlaste ülistusele, mis oli hoogne, rahvusliku värvinguga ja algupärane. Jumala tahe on, et Kristus on valguseks ja päästeks kõigile rahvastele.

Peeter Tamm