Pruuni lauliku uus elu

Karantiiniaja veebiteenistuste mitmekesistamiseks algatas Tartu Salemi Baptistikogudus projekti, mille käigus salvestati 10 “Vaimulike laulude” ehk rahvakeeles pruuni lauliku laulu. Videod on tehtud nii, et neile on hea kaasa laulda ning valikus on nii sõnadega kui ilma sõnadeta variant. Projekti teostamist vedas eest Joel-Rasmus Remmel, kaasates kahte andekat lauljat – Janeli Kuuske ja Linda Kanterit. Salvestus tehti TV7 stuudios.

Projekt sai teoks terve hulga toetajate abiga. Lisaks Tartu Salemi Baptistikogudusele panustasid projekti rahaliselt Allika Baptistikogudus, Kalju Baptistikogudus, Kilingi-Nõmme Vabakogudus, Kohila Baptistikogudus, Kolgata Baptistikogudus, Kuressaare Siioni Baptistikogudus, Oleviste kogudus, Pärnu Immanueli Kogudus ja paar eraisikut. Oleme rõõmsalt üllatunud ja tänulikud! Suur tänu ka TV7-le ja muusikutele, kelle-poolse panuseta poleks projekt jõukohane olnud.

Projekti teostamise käigus juhtus ka pisike viperus. Kuna suhtlesime läbi rootsi keelt rääkiva TV7 produtsendi, saime üksteisest erinevalt aru. Lõpptulemuses tähendas see, et kumbki laulja ei laulnud mitte viite laulu, vaid kaks lauljat laulsid 10 laulu koos. Ja tulemus sai parem kui plaanisime.

Laulud valisime toetaja-koguduste soovide seast, eelistades neid, mis mitmetele südamelähedased olid. Loodame, et need ajaproovile vastu pidanud ja mitmete põlvkondade mällu lauldud hümne saab veel kaua laulda meie jumalateenistustel ja mine tea, ehk saavad need (uuesti) armsaks ka uue põlvkonna teistsugust üldlaulustiili kasutavatele kogudustele?

Laulud leiate kahelt lingilt (pooled laulud on üleval, teine pool tuleb uuel nädalal):

Allalaadimiseks

Otse YouTube keskkonnast näitamiseks

Loodame, et need on õnnistuseks nii kogudustele kui kodudele! Laulge kaasa!

Einike ja Toivo Pilli

Fotod:  Hanna Rebeka Veermäe, TV7