Tõeline ülistus

IMG_20200330_183214006_PORTRAIT-1

Raamat käsitleb ülistust kui kogu elu hõlmavat kompassi Piibli ja päris elu näidetel.
Ühe raamatu hind 10€ + saatmiskulu 4€

Ülistuse temaatika on viimastel aastakümnetel kogudustes rohkem küsimusi tõstatanud — eriti selle terminoloogia.
Mis see ülistus on? Mida selle all mõtleme?

Tihti kasutatakse sõna “ülistus” koguduses tehtava muusika sünonüümina või lausa kindla stiili kirjeldamiseks. Selliseid mõtteid ja küsimusi näeme ka ülistuskoolitustel nagu Ülistus Alfa, kus koguduse muusikutelgi, kes on teeninud aastakümneid, pole olnud vastuseid teenimiseks muusika valdkonnas.

Sellest lähtuvalt oleme Kõrgema Usuteadusliku Seminariga näinud vajadust tõlkida eesti keelde Vaughan Roberts'i raamat "Tõeline Ülistus".

Läbi tema teemaarenduse:

• avastame Vana Testameni religiooni ja ülistuse erinevuseid uue lepinguga;
  • vaatleme, mida me laulame ja miks;
  • ehk saame ka abistavaid piibellikke nõuandeid oma koguduse muusikavaliku kohta;
  • saame mõtteainet temaatika kohta ka oma kogudusega.

Laura on juba raamatut lugenud:
Lugu kolmest inimesest, Jane'ist, Johnist ja Peterist kõnetas mind väga.
Küsimus "Mis on ülistus? Kes ülistab Jumalat?" on päris keeruline ja mitmetahuline ning sageli õiget vastust ei ole võimalik isegi sõnastada vaid pigem tajuda sellistest lugudest nagu Jane´i, Peteri ja Johni oma.
Kes raamatut on lugenud teab, et Jane ja John ei olnud kõige lihtsama koha peal oma elus, ühel neist oli käsil väga närvesööv presentatsioon ja teine pidi sõprade seltskonnas tegema alkoholi tarbimisega seotud radikaalseid otsuseid. Kumbki neist otsustas toetuda pigem Jumalale ning Jane ei karjunud andmed ära kaotanud sekretäri peale ja John hakkas jooma apelsinimahla. Peter läks lihtsalt kirikusse ja laulis rõõmuga ülistuslaulu. Päris kindasti ülistas ka Peter Jumalat, kuid sama kindlalt ülistasid Teda oma valikutega Jane ja John.
See leheküljeke raamatus pani mind enda jaoks defineerima, mida ülistus minu jaoks tähendab: iga mõte, sõna või tegu, kus me otsustame fokuseerida end Jumalale ja mitte olukorrale minu sees või ümber - selleks et tuua au Jumalale.

#tõelineülistus