Seminaris kaitsti lõputöid

Igal suvel rõõmustame koos lõpetajatega, kes on ette võtnud oma õpingute suurima pingutuse – lõputöö. Seminari võib lõpetada nii uurimistöö kui lõpuprojektiga. Selle kevade lõpetajatest olid kolm läinud esimest ja kolm teist teed.

Sel aastal tundsime erilist heameelt, et Piibel oli kuuest tööst kolme keskmes: Piibli ellukaasamise teema ja võimalustega tegeles Helina Voogne, Jael Puusaag kirjutas vähem märgatud piiblikangelastest ning Valve Filing oli süüvinud kümne neitsi loosse.

SPAKELi pastorite ootuseid oli uurinud Aleksandr Tsugai, kes avastas, et koguduse liikmed ootavad pastoritelt nende külastamist, pastorid peavad seevastu oma peamiseks ülesandeks evangeeliumi kuulutamist. Teise adventkoguduse esindaja, Kristel Harjaksi töö tegeles lapse kaotanud vanemate jumalasuhte muutustega.

Viimane projekt oli otseselt seotud Seminari enda koolitustega – õppejuht Kadi Tingas kavandas ja ehitas üles kursuse „Elumuutev noortetöö“. Sellel, 26 video ja mitmete lisamaterjalidega kursusel osalemise võimalused avanevad sügisel kõigile huvilistele.

Kõigi lõpetajate töid (v.a. Jaeli raamatut, mida on võimalik osta või Pereraadio arhiivist kuulata) saab nende nimedele klõpsates 2022.a juurest lugeda siit.

Loodame, et järgmine lõpetajate voor tuleb juba sügisel.