Kontaktis kogudusest kontaktseks kogukonnaks

10:00 / Zoomis

Koolitus toimub Siseministeeriumi Usuasjade osakonna ja Kõrgema Usuteadusliku Seminari koostöös.

Koolituse eesmärk on leida ja jagada loovaid meetodeid, kuidas viia jumalateenistus ja muud koguduse töövormid nii koguduse liikmeteni kui kohalikku kogukonda ja ka laiemalt ühiskonnas nendeni, keda teema puudutab; õpetada hoidma ja hoida nendega kontakti ning hoolitseda nende eest võimalikes kriisides.

Sihtgrupp: usuliste ühenduste esindajad.

Koht ja aeg: 3.11.2021 Zoomis

Koolituspäeva juhib Einike Pilli (Kõrgema Usuteadusliku Seminari rektor)

10 Sissejuhatus koolitusse ja avapalve – Einike Pilli.
Siseministeeriumi esindaja Raivo Küüt’i tervitus
10.25-11.30 Kuidas saaksid kogudused luua suuremat tähendust ühiskonnas? Vestlust juhib Mart Normet. Küsimused-vastused.
11.30-12.00 Vestlus zoomigruppides „Kuidas suurendada kontaktsust koguduses ja kogukonnas?“
12.00-12.35 Video „Kontakti loov kogudus“ kolme eri konfessiooni koguduse kogemusest.
Kokkuvõte suures ringis: Mida oleme sellest ajast õppinud?
12.35 Paus
13.00-14.00 Kuidas hoolitseda abivajajate eest? Vestlust juhib Meego Remmel (Eesti Kirikute Nõukogu asepresident). Küsimused ja vastused
14.00-14.30 Lõpumõtisklus ja palve Ove Sanderilt (Sotsiaalministeeriumi peakaplan).