Kristlastest õpetajad said kokku

17. augustil toimus kristlastest õpetajate kärg, mille eesmärk oli tuua kokku Eesti kristlastest õpetajad, et pakkuda neile ühist päeva õppimiseks, võrgustiku loomiseks ja vastastikuseks toetuseks. See päev andis võimaluse luua sidemeid, kuulata põnevaid ettekandeid, osaleda töötubades ning jagada omavahel muljeid ja kogemusi. Üritusel osalenud õpetajad tõid esile, kui oluline oli selline ühiselt veedetud aeg, mis aitas neil endale luua uusi tutvusi ja alustada võrgustiku loomisega.

Kristlastest õpetajate kärg oli üles ehitatud mitmekülgselt, pakkudes osalejatele nii harivaid ettekandeid kui ka töötubasid. Ürituse eesmärk oli luua õpetajatele võimalus süvendada oma teadmisi ja oskusi ning luua uusi kontakte. Päeva jooksul keskenduti nii õpetajatöös olulistele teemadele kui ka ühistele vestlusringidele ja omavahelisele suhtlemisele. Muidugi oli ka päeva lõpus teenistus, mis kosutas vaimselt ja ühiselt veedetud aeg palves andis julgustust algavaks õppeaastaks. Ühiselt veedetud aeg andis osalejatele võimaluse omavahel mõtteid vahetada ning andis ka praktilisi lahendusi eesootavateks väljakutseteks.

Paljud õpetajad leidsid, et just see päev pakkus neile vajalikku vaimset ja sotsiaalset tuge, mida nad vajavad algavaks kooliaastaks. Üks osaleja märkis: "Kärjel sai palju õpetlikku sisu ning toodi välja ka praktilisi lahendusi probleemidele, millega koolis silmitsi seisan. Samuti sain mitte ainult teadmisi ja inspiratsiooni, vaid ka uusi sõpru, kellele saan toetuda ka edaspidi." Teine õpetaja lisas: "See, et ma ei pea enam tundma end ainsa kristlasest õpetajana oma tutvusringkonnas, annab mulle suurema kindluse ja motivatsiooni."

Kokkuvõttes oli kristlastest õpetajate kärg päev, mis tõi kokku sarnaste väärtustega inimesi, võimaldades neil luua uusi suhteid ning valmistuda vaimselt ja emotsionaalselt eesootavaks õppeaastaks. Osalejad lahkusid tänulike ja rõõmsatena, kandes endas sooja tunnet ja teadmist, et nad ei ole oma teekonnal üksi.

Kristiina Metsala