Seminaristid piilusid koguduse-elu akendest sisse

KÕRGEM USUTEADUSLIK SEMINAR

#kussiisveel

Avaleht

>

>

Seminaristid piilusid koguduse-elu akendest sisse

Seminaristid piilusid koguduse-elu akendest sisse

Mulle meeldib õhtuhämaruses ringi jalutada ja veel ette tõmbamata kardinatega tubadesse vaadata. Nii põnev on vaadata, kuidas toad on sisustatud ja mida inimesed neis teevad. Ausalt öelda meeldib mulle ka kodus istuda suure akna all ja kardinad üleval – nii saab möödakäivaid inimesi vaadelda!

Sama põnev on külastada erinevaid kogudusi. Igal pool on oma „sisustus” ja suhtlemisviisid! Igal kevadel, märtsikuus pakume kogudustele eriliselt võimalust seminari rahvast külla kutsuda – nimetame seda päeva seminari pühapäevaks. Järgnevalt jagame teiega pildikesi sellest, mida sel kevadel nägesime ja kogesime.

Heglis Lausvee (2.k) käis oma kodusaarel Hiiumaal. Kui algselt oli plaan, et ta jutlustab Kärdla Baptistikoguduses, siis lõpuks leidis ta ennast Hiiumaa vabakoguduste ühiselt jumalateenistuselt, milleks ühinesid 7-8 kogudust. „Usun, et läks hästi,” kommenteeris ta. „Suur tagasisidet ei saanud, aga KUS’i osas ollakse väga avatud ja positiivselt meelestatud.” Kutsuja-pastor Tarmo Kähr kirjutas aga hiljem tagasisideks: „Heglis oli tubli!” ning saatis selle tõenduseks lingi teenistusele. Naljatamisi võib öelda, et sel kevadel külastas Heglis kõige enam kogudusi.

Koit Voojärv (2.k) tutvustas seminari tegemisi oma kodukoguduses, Kuressaare Siionis. Ta kutsus kuulajaid, keda loeti kokku tervelt 300, kasutama erinevaid harivaid ja ülesehitavaid võimalusi, mis leiduvad seminari kodulehel. Nende hulgas on ka kutse piiblikooli, mida paljud inimesed üle Eesti kasutavad. Seminari võimalusi tutvustades meenus Koidule koguduse kuukava, milles ei ole praegu mitte ühtegi seminari üritust, koolitust või podcasti välja toodud. „Seda kindlasti muudame,” lubas Koit.

Teise kursuse üliõpilane Grete Veedla osales Valkla koguduse jumalateenistusel üle Zoomi. Ta kirjeldas on külastust: „Kõigepealt tutvustasin ennast, kuidas tulin usule, siis rääkisin, kuidas ma KUS-i õppima tulin. Siis oli küsimuste voor mulle KUSi kohta ja siis ma jagasin Jumala Sõna, mis Ta mulle oli südamesse andnud. Kasutasin palju Piibli kirjakohti.”
Grete lisas: „Teenistuse lõpus palvetasime Aldo juhtimisel KUS-i eest ja oli võimalus veel küsimusi esitada. Minult küsiti, kuidas praegu õppetöö toimub, mis vanuses inimesi meil õpib, kas on raske õppida, kuidas erineb erinevate konfessioonide õpetus jm. Kokkuvõtteks võin öelda, et mind võeti väga lahkelt vastu, inimesed olid väga sõbralikud, oli armas ja õnnistatud teenistus. Olen tänulik, et sain osaleda!”

Õppejõud Helle Liht kutsuti jutlustama Tartu Salemi Baptistikoguduse jutlusteseeria „Kolm aeda” raames. Helle rääkis Eedeni aias tärganud Aadama ja Eeva igatsusest targaks saada ja sellest, mille poolest erinevad saatana ja Jumala pakutavad teed tarkuse omandamisel. Kui tahad teada, kuidas neil kahel teel vahet teha, kuula järele siit.

Teine õppejõud, Toivo Pilli sai aga naaberkoguduses Tartu Kolgatal ülesandeks jutlustada Taanieli raamatu 9.ptk teksti põhjal teemal „Julge olla palvetaja!” Selle jälgimisvõimalus on sellel lingil.
Toivol oli julgem ja rõõmsam seminari esindada, sest enne teda rääkisid kaks tudengit – Meeri Jakobson ja Daire Tiigivee. Daire, kusjuures ei ole ainult seminari esmakursuslane, vaid samal ajal ka koguduse juhatuse esimees. Jutlusteseeriast leidis ennast ka samal pühapäeval Rakvere Karmeli kogudust külastanud rektor Einike. Tema kõneles Jeesuse tormi vaigistamisest üldpealkirja all „Kes Sa oled, Jeesus?”. Seminari Vana Testamendi õppejõud Ermo Jürma rõõmustas võimaluse üle oma elu esimest videojutlust pidada. Ta kirjeldas õppimisprotsessi (jah, õppejõud õpivad ka!): „Lugesin jutlust kodus arvuti ees sisse 2 päeva ja 6 korda ning arenguruumi jäi!”
Ta tõi juudi-looga algavas videojutluses 5Ms 8:3 paralleele kogudusest ja Seminarist – kus neid kahte andi vajatakse ja kus mõlemad on Jumala armust saadud.

Lõpetav tudeng Rait Tõnnori külastas esmakordselt Mähe Baptistikogudust, mistõttu talle tehti ka palvela tuur ning pastor Ruudi Leinus meenutas Seminari taasavamist (1989!). Rait rõõmustas, et ei pidanud jutlustama päris tühjale saalile, sest kohal olid mitmed töötegijad.

Einike ja üliõpilane (1.k) Karl Tõnne külastasid Rapla Vabakogudust. Karl jagas oma mõtteid võitlusest depressiooniga ja kuidas Jumal on viimase aasta jooksul olnud teda tervendamas ning talle oma kutsumist avaldamas. Ta rõõmustas ka võimaluse pärast videoülekandeks Raplasse kohale minna: „Usun, et on oluline selles ajas kasutada neid piiratud võimalusi, et ringi liikuda ja natukenegi värskust ja vaheldust tuua koguduste ja enda ellu. Saime koos Einikesega tutvustada seminari elu ning praktiseerida oma ande lootuses, et kohalik kogukond saaks sellest Jumala poolt üles ehitatud ja õnnistatud.” Imetore oli ka see, et pastoripere oli oma kodus katnud külalistele lõunasöögilaua.

Veel käis Meego Remmel Kohtla-Järvel, Helina Voogne Viimsi Vabakoguduses, Einike Pilli Rakvere Karmelis ja Kadi Tingas esindas kooli Tartu Kristlikus Risttee koguduses. Jael Puusaag (3.k) Loksale, Sander Tulk (4.k) Mustveesse, Karl-Emil Kase (2.k) Mähele ja Marcus Zujev (1.k) Mustamäele märtsis ei jõudnudki, aga kevad alles algab! Sest seminaris on alati midagi veel!

Küsisime ka sel kevadel seminari võõrustanud koguduste pastoritelt, mida koostöö seminariga neile tähendab. Keila Baptisti Koguduse pastor Gunnar Mägi kommenteeris: „Seminari pühapäev Keila Baptisti Koguduses tähendab meeldetuletust, et see, mida me oma kogudustes alustame, võib püsida kauem kui selle alustajad. Aasta pärast sajandat aastapäeva tähistav vaimulik kõrgkool on endiselt heas vormis, juhtides missionaalselt innukaid tasakaalustatud teadmiste suunas. Mulle meeldib, et viimastel aastatel on seminarile külge kasvanud uus külg. Vaimulik haridus ei ole mitte ainult kasulik, vaid kirikunoorte jaoks muutunud popiks ja ihaldusväärseks (Fl 1:18). Seminaristid on järgmise põlvkonna eeskujud ja arvamusliidrid juba täna. Soovin neile alandliku meelt selle vastutuse tajumisel ja Jumala tahte otsimisel.”

Tahame seminari rahvaga südamest tänada kõiki kogudusi ja üksikisikuid, kes on seminari tööd toetanud. Meie ühisest koostööst kasvab ja paljuneb rohkelt Jumala vilja. Aitäh, et olete meid „akna tagant tuppa kutsunud”, lausa ühisesse Jumala pere lauda. Seal saame murda ja jagada seda, mis Jumal meile on kinkinud!