Kahesuunaline jüngerlus

Huvi jüngerluse vastu on olnud näidatud üle-Eestiliselt, eriti aastal 2020. Sellest huvist innustust saades panime kokku uue veebikursuse “Kahesuunaline jüngerlus”, mille eesmärgiks on, et osalejad kasvavad igapäevaselt ja pühendunult Jeesuse järgijatena ning panustavad teadlikult sellesse, et uued inimesed saavad ja jäävad Jeesuse jüngriteks, kes teevad omakorda sama järgmistele jüngrite põlvkondadele.

Mitmete arutelude ja lugemise käigus sõnastas seminari nõukogu (kuhu kuulub nii liidu juhte kui seminari õppejõude ja üliõpilasi) definitsiooni: Jüngerlus on õppiv eluviis Jeesuse järgijana ja teistesse inimestesse teadlik ja terviklik panustamine eesmärgiga saada ja kasvada Jeesuse järgijana igas eluvaldkonnas.

Mõned korduma kippuvad küsimused vastame kohe teie eest ära:
• Millal saab alustada? Kursuse läbimine on enda tempos ja alustada võib millal iganes. Näiteks võite kohtumisi teha kord nädalas, üle nädala või pikema vahega. Alustamise aeg tuleb määrata registreerumisel. Näiteks võite kohtumisi teha kord nädalas, üle nädala või pikema vahega.
• Kas see on algajatele või edasijõudnutele? Kõigile! Sest jüngriks-olemine on elukestev ülesanne ja me kõik saame selles paremaks saada!
• Kas see on üksi või grupis läbimiseks? Soovitame kursust läbida 3-7-liikmelistes gruppides, aga sama hästi võib seda teha ka koguduse piiblitunnina. Hea on, kui grupil on kristlasena kogenum juht ja omab eelnevat vestluse juhtimise kogemust. Kursust võib läbida ka ilma grupijuhita ja vajadusel ka üksinda.
• Kui palju kursuse läbimiseks aega läheb? Kursus on mõeldud kuue umbes 2-tunnise kohtumisena. Aga vabalt võib sessioone kuue asemel 12ks jagada ja ühe-tunnistena teha. Valik on teie! Kursus on üles ehitatud ettesalvestatud õppevideotega, mida koos vaadata ja mille põhjal arutada.
• Mis kursus maksab? Kursuse hind inimese kohta on 30€, ainepunkte soovides 45€. Seminari kuldtoetajatele kogudustele (500 eurot või rohkem aastas) on kursus tasuta ja KUS tudengitele on kursuse tasu õppemaksu sees.

Mis teemadest kursus koosneb?
• Missugune oli jüngerlus algristikoguduses ja meie eelkäijate, anabaptistide liikumises?
• Kes üldse on jünger?
• Millised on jüngerluse arenguetapid?
• Mis on Jumala lugu läbi suure Piibli loo? Mis on meie lugu selles?
• Kes on Jeesus ja mida tähendab Tema eeskuju järgimine täna?
• Mis on jüngrite peamised vaimulikud praktikad?
• Milliste hingehoidlike probleemidega võime jüngerluses kokku puutuda?
• Kuidas luua jüngerlikke keskkondi ja praktikaid?
• Kellesse peaks panustama, et jüngerluskultuur edasi leviks?

Kursuse õppejõud:
Einike Pilli, Sven-Joonatan Siibak, Meego Remmel, Peeter Tamm, Helina Voogne, Toivo Pilli, Erki Tamm, Ragne Kivimets, Simona Andreas, Innar Kruglov, Helle Liht, Enzo Pignato, Karita Kibuspuu, Mari Vahermägi, Vahur Kobin, Gunnar Kotiesen, Meelis Kibuspuu, Theo Bunescu.

Registreerimiseks mõelge välja:
• kellega ja kus te seda kursust läbite? Soovitavame grupi suuruseks 3-7 inimest ja võimalusel kokku saada, kuid ka läbi ZOOM-i on võimalik seda teha. Lisaväärtus on kursusel grupiarutelude näol.
• millal te kursusega alustate. Missuguse intervalliga sessioone läbite — kord nädalas, üle nädala, vms?

Ligipääsu kursusele saate arve tasumisel.
Grupp tuleb registreerida korraga ja kursuse tasu
ka kõigi eest korraga maksta.

Makse info:
Saaja: Eesti EKB Koguduste Liit
Arveldusarve: SEB Pank EE341010152001813008
Selgitus: jüngerluskursus, (registreerija nimi)