Juhtimise üleminekud

"Juhtimise üleminekud" David Ashcraftiga
25.09 Tallinnas, Koskla 18
Kell 11.00-14.30
Hind 12 eurot (katab ka toitlustamise).
Eriti oodatud on koguduste juhid.
Registreerimistähtaeg 19.09.24

Registreeri sündmusele siin.

Miks tulla? Juhtimises on erinevaid üleminekuid. Nii nagu autoga või jalgrattaga sõites, on mingil hetkel mõistlik käiku vahetada, tuleb seda teha ka juhina. Sageli vaadatakse juhtimise üleminekuid vaid juhtimise edasiandmise võtmes. Kui aga organisatsioon areneb, siis tuleb muuta ka juhte ja juhtimist organisatsiooni sees. Erinevad ajad on nõuavad erinevaid juhtimisvõtteid, stiili ja oskusi. Sellest, kuidas niisuguseid üleminekuid teha, milliseid väljakutseid need esitavad, kuidas ületada nii juhi kui organisatsiooni kasvuraskusi ja kuidas juhtimist hästi edasi anda, tuleb rääkima Global Leadership Networki president ja tegevjuht ning pikaaegne LCBC (Lives Changed By Christ) koguduse vanempastor USAs.

Kes on David Ashcraft?

Peale keskkooli asus David Texase Tehnikaülikoolis õppima ärijuhtimist. Suvevaheajal kristlikes laagrites töötades ja nähes noorte inimeste elusid muutumas, leidis David ühel hetkel ennast palvetamas: "Jumal, kui sa tahad mind koguduslikku teenimisse kutsuda, siis ma olen valmis". Selle palve tulemusena jõudis David lõpuks õppima teoloogilisse seminari ja asus tööle (väikese) maapiirkonna koguduse pastorina Pennsylvanias. 150-liikmeline kogudus oli parasjagu läbiminemas kriisist ja uue pastorina pidi David läbima mitmeid keerulisi väljakutseid ning ületama vastusseisu koguduse nägemust ellu viies. Tasapisi hakkas aga kogudus kasvama ja üheskoos jõuti uute inimesteni oma piirkonnas. Üheks võtmeteguriks oli see, et uuriti alati endast kaks korda suurematelt kogudustelt, lootuses, et kui nende kogudus kasvab nii suureks, siis nad oskavad seda juhtida. Kui David vanempastori rolli peale 32 aastast teenimist üle andis, siis oli kogudus kasvanud piirkonna suurimaks koguduseks, mida külastab 22 000 inimest iganädalaselt 19-s erinevas asukohas. 2023. aastal asus David juhtima Global Leadership Networki. GLS juhtimiskonverents on mõjutanud Davidit väga palju kogu tema juhiksolemise aja jooksul ja Davidi kutsumuseks on panustada kaasjuhtidesse ning aidata luua kogudustes keskkondi, kus inimesed saavad muudetud Jumala poolt.

(Pilt võetud: globalleadership.org/articles/meet-david-ashcraft)

David-Ashcraft-scaled