Bakalaureuse õppekava
 “Vabakiriklik teoloogia ja juhtimine”

Kellele?

Koguduse töötegijatele: pastoritele, noorsootöötajatele, piibliõpetajatele, hingehoidjatele ja teistele;
Koguduse liikmetele, kes alles otsivad enda andi ja teenimisvaldkonda, kuid kellele Piibel pole enam võõras;
Kõigi konfessioonide koguduste liikmetele, kes on valmis õppima teoloogiat vabakirikliku spiritualiteedi järgi.

Neil, kellel on juba kõrgharidus, piisavalt hea inglise keel ja keda huvitab abstraktsem lähenemine teoloogia ja ühiskonna suhetele, soovitame kaaluda ka magistriõpet.

Kuidas on õppetöö üles ehitatud?

• 11 sessiooni aastas (tavaliselt neljapäevast laupäevani) kord kuus nelja aasta jooksul
  • Sessioonide vahel toimub iseseisev töö, mida toetavad materjalid Moodle keskkonnas. Vajadusel on võimalik loenguid audiovormis järele kuulata.
  • Kõik õppijad kuuluvad mentorgruppidesse ning töötavad isikliku mentoriga
  • Mõned valikained on inglise keeles, aga õppekava on võimalik läbida ka täiesti eesti keeles.
  • Õpingute jooksul võib käia vahetusüliõpilasena õppimas välispartnerite juures Rootsis, Leedus, Norras, Taanis või Hollandis.
  • Praktikat on päris palju, aga seda saab teha endale sobivates kohtades ja miks mitte ka kodukoguduses.

Palju õppimine maksab?

• Ühe õppeaasta hind 2023/24 õppeaastal on 1155 eurot ja seda saab maksta osadena. Õppijatele kehtivad kõik tavapärased Eesti üliõpilaste sotsiaalsed garantiid.
  • Õppe võib läbida vabakuulajana, makstes sama aastamaksu, aga mitte tehes kodutöid.
    Sel juhul üliõpilastele mõeldud sotsiaalsed garantiid ei kehti.
  • Võimalik on õppida ka õppeainete kaupa või läbida mikrokraadi – sel juhul makstakse ainepunkti kaupa ja 2023/24 ainepunkti hind bakalaureuse õppeainetele on 40 eurot.
  • EKB liidu hästi edasijõudvatel tudengitel on võimalik kandideerida stipendiumitele.

Mida teha, kui olen huvitatud?

Registreeri ennast sisseastumisvestlusele ja täida elektrooniliselt vajalikud dokumendid – vaata siit.
Tee ära Piiblitundmise test (vastuvõtuvestlusel) ning osale vestlusel vastuvõtukomisjoniga.
Pane endale kirja õppesessioonide ja hoia need vabana. Võib juhtuda, et saadki õppima!

2023/24 õppesessioonide ajad

20-22.08 Viljandi/Nuutsaku