Õppekava “Vabakiriklik teoloogia ja juhtimine” lõpetajad saavad humanitaarvaldkonna bakalaureuse riiklikult akrediteeritud kraadi. Nii kool kui õppekava on hiljuti riiklikult akrediteeritud.

Õppetöö maht on 180 EAP ja selle läbimiseks kulub tavaliselt neli aastat. Samas on võimalik valida endale sobiv õppimise tempo. Kohal tuleb käia 11 korda aastas, 3-4 päeva korraga. Palju tehakse iseseisvalt ja praktiliselt õppesessioonide vahel. Kõikidest loengutest on audio- või videosalvestused järelvaatamiseks. Õppijatel on isiklik mentor.   

Vabakirikliku lähenemise teeb eriliseks koguduslik mudel, mis rõhutab iga uskliku otsekontakti Jumalaga, mittehierarhilist juhtimist ja täiskasvanute ristimist. Ka kooli õppemeetodites on suur rõhk arutelul, praktilisel tegemisel ja selle analüüsimisel. Õpe on paindlik. Õppekavas on suur hulk valikaineid, mis võimaldavad süveneda just enda kutsumuseks ja teenimisülesandeks vajalikku teemasse.

2021/22 õppeaastal on õppemaks 960 eurot ja seda saab maksta ka osadena. EKB Liidu liikmetel, kes töötavad aktiivselt kaasa koguduslikus töös ja kellel pole õppevõlgnevusi, on võimalik saada osa õppemaksu mahus stipendiumi.

2021.aasta vastuvõtuvestlused toimuvad:
18.06 kell 10-13 Tallinnas.
19.08 kell 16-19 Tallinnas.
20.08 pastoriperede laagris Nuutsakul (aeg kokkuleppel).

Kuupäeva mitte sobimisel saada kiri kus@kogudused.ee ja lepime kokku vestluse vormi.

Jaga lehte