Mikrokraadid

Mikrokraadid on pikemad täienduskoolitused, mis on pandud kokku kindlat sihtgruppi ja selle vajadust silmas pidades.

Kaua läheb? Mikrokraade saab omandada 2-3 õppeaasta jooksul, mis hajutab õppe läbimise koormust. Kõik osalejad saavad tavatudengite kombel ligipääsu e-õppe keskkonda ning tagasiside õppejõududelt.

Mis võimalused on? Ainepunktide peale õpitut saab kasutada teistes õppeasutustes vaba- ja valikainetena. Soovi korral võib mikrokraadi läbida ka vabakuulajana. Sel juhul ei pea tegema kodutöid, aga ei saa ka ainepunkte. Alustada võib millal iganes mõni mikrokraadi õppeaine algab, aga eelnevalt tuleb sellele registreerida.
Kolm mikrokraadi on bakalaureuse õppekavast, neljas aga magistritasemel. Alati võib konkreetse mikrokraadi õppeainetele lisaks võtta muid aineid seminari õppekavast või koostada endale hoopis ise meelepärase „rätsepa-mikrokraadi“ huvipakkuvatest ainetest. Samuti võib kombineerida bakalaureuse-  ja magistritaseme mikrokraadi aineid, kui seal ajad paremini sobivad. Magistritasemel mikrokraadi eelduseks on siiski eelnev kõrgharidus.
Mikrokraadile registreerunu saab iga õppeaasta eel selle aasta õppeained ja lingid tunniplaanidele ja ainekavadele.

Mis on hind? 2023-24 õppeaastal on bakalaureuse õppekava ainepunkti hind 40 eurot, magistri õppekava ainepunkti hind 60 eurot (vabakuulajana ehk ilma ainepunkte saamata 40 eurot). Hind ei sisalda toitlustust ega majutust. Õppeaine tasu tuleb maksta enne iga mikrokraadi ainekursuse algust või õppeaasta mikrokraadi õppeainete eest korraga. Soovitame kogudustel õppemaksu maksmisel oma töötegijaid toetada.

Vali endale sobiv mikrokraad: