Innustav seminar juhtimise üleminekutest

25. septembril toimus Kõrgema Usuteadusliku Seminari ruumides seminar „Juhtimise üleminekud“, mille viis läbi organisatsiooni Global Leadership Network president ja Pennsylvanias asuva koguduse Lives Changed By Christ (LCBC) kauaaegne pastor David Ashcraft.

Seminari esimeses pooles jagas David oma kogemust, kuidas väikesest kogudusest kasvas kolmekümne aasta jooksul tänaseks kümneid tuhandeid inimesi liitev kogudus. Selleks oli vaja nii koguduse juhtide kui kõikide liikmete julgust ja valmidust muuta oma mõtteviisi ning kultuuri, tõstes esiplaanile kõige olulisema koguduse missiooni – tutvustada Jeesust neile, kes teda veel ei tunne.

Kohtumise fookuses olid juhtimise üleandmisega seotud teemad. David jagas väga avatult väljakutseid ja valupunkte, mis teda juhina on vorminud, ning tutvustas põhjalikult oma pastoriameti üleandmise teekonda. Lisaks tehnilistele ettevalmistustele ja protsessidele avas David ka oma isiklikku kogemust juhina, kes vajas muutuste keskel nii oma lähedaste kui ka koguduse mõistmist. Selline protsess on alati seotud ka sügavamate tunnetega, mida ei ole alati meeldiv enesele tunnistada. Davidi sõnul üllatasid teda enim emotsioonid, mis valdasid juhtimise üleandmisel nii teda ja tema perekonda kui ka uut pastorit ja koguduse liikmeid.

Kogu seminaripäeva vältel said osalejad näha enda ees ja küsida küsimusi väga avatud ja ehedalt inimeselt, kelle elu ja juhtimine on eeskujuks. Seminaril osalenud paarkümmend inimest andsid päevale väga hea tagasiside ja võtsid kaasa rikkalikult kogemusi enda ellu ja juhtimisse.

Meelis Kibuspuu, Meeta Vardja