Kaks ühes

Puhkusest väljatulekuks pole vist paremat võimalust kui veeta nädalavahetus andekate, ägedate ja õppimisvalmis noortega. Ega me ei mäleta, oli see minu, Einikese, või Sven- Joonatani idee, et kahte gruppi korraga Nuutsakule kutsuda, aga ega sel lõpuks vahet polegi.
Igal juhul sai idee teoks! Noorte arenguprogrammi Futuurum kolmanda lennu viimane, viies kohtumine ja Noorte ja uute jutlustajate kärg ehk loov võrgustik sobisid igatahes suurepäraselt kokku!

Oli hea meel, et kahe grupi peale oli esindatud nii mitmed meie liidu kogudused: Tapa Elava Usu, Rakvere Karmeli, Tartu Risttee, Oleviste, Tallinn Kalju, Tartu Salemi, 3D, Tallinn Allika, Hiiumaa Luguse ja Emmaste-Nurste, Tallinna Kogukonnad ja Ruut. Tegijate hulka jõudis ka Nõmme ja Mosaiik koguduste rahvast.

Futuurumi kohtumise pealkirjaks oli „Juhtimine tundmatusse“. Selle käigus arutleti jumala hääle kuulamise, prohvetliku kõne, julguse ja visiooni üle. Mõtiskleti ka, kuidas näeb välja tuleviku kogudus ning millise meelsusega sellele vastu minna. Viimase tordisöömise lauas võtsid noored üles mitmehäälse laulu ja teele mindi konkreetsete plaanidega, mida tahetakse paremini teha. Üks, mida keegi veel konkreetselt öelda ei oska, on millise kasvujõuga seemned nende viie nädalalõpuga tuleviku juhtide suhetevõrgustikku külvati.

Jumala Vaimu kasvujõus jäid need idanema ja viljakandmist ootama. Kui Futuurumi kohtumine oli mitmekordne, siis jutlustajate kärg toimus esimest korda. Üks teistest veidi vanem osaleja, Jaan kommenteeris: „See on mu elu esimene Seminari koolitus.“ Jutlustamist olid mõned enne kärjele tulekut natuke proovinud, aga kärje lõpuks olid peaaegu kõik pidanud lühijutluse ja saanud sellele hulga sisukat tagasisidet. Kui palju säravaid kõnelejaid võid juba nendest lühikese ettevalmistusega sõnumitest aimata! Mitmed noored ütlesid, et tunnevad kutsumust jutlustada ja seepärast tahavad seda õppida.

Koolituse sisuosa aitasid täita Gunnar Kotiesen ja Toivo Pilli, kaasa aitasid ka Peeter Tamm, Sven-Joonatan Siibak ja Einike Pilli. Tunda nimepidi meie koguduste noori, teada nende lugusid ja elada kaasa nende küpsemisele ja avanemisele on üks suuremaid privileege, mida tean. Noortesse panustamine on omamoodi riskikindlustus – tulgu või rasked ajad – kui meie kogudustes on võrgustik selliseid Jumalat ja inimesi armastavaid noori, ei saa midagi liiga valesti minna.