Kesk- ja Ida-Euroopa teoloogid kohtusid Prahas

Mõnikord on hea olla arvatud Ida- ja Kesk-Euroopa riikide hulka, isegi kui tavaliselt peame Eestis ennast Põhja-Eurooplasteks. Saime sellest kolme Seminari õppejõuga aru, kui osalesime märtsi alguses Prahas konverentsil “Bible, Mission and Context in Central and Eastern Europe”. Pidasime ettekandeid Piibli digitaalsest lugemisest, mõistmisest ja ellurakendamisest ning probleemipõhisest magistriprogrammist, mis asetab kiriku ja ühiskonna dialoogi.

Konverentsil esitleti ka Kesk- ja Ida-Euroopa Piibli kommentaari, raamatut, mis oli kokku pandud kuue aasta jooksul 104 autori poolt, kellest 6 olid eestlased ja neli meie kooli praegused ja endised õppejõud. Kokku olid kogumikku panustanud inimesed 20lt maalt.

Tayo Arikawe, konverentsi korraldava Langham Partnershipi uus juht tõdes, et vajame maailma kõigi piirkondade häält, et Jumalat ja Piiblit õigesti mõista. Piibli tõlgendused peavad sündima kontekstis kohapeal, mitte olema “sissetoodud” ja tõlgitud.

Neil põhjustel olimegi rõõmsad, et võisime kohtuda oma piirkonna teoloogidega ning arutada, mida tähendab lugeda Piiblit ja kuulutada evangeeliumi just selles Euroopa osas, kuhu meid on asetatud.

 

Einike Pilli
Seminari rektor

Fotod: Helina Voogne, Einike Pilli & Langham Publishing