Kui Jeesus jüngritega Emmause teed kõndis, läksid nende südamed kummaliselt soojaks. Ta astus nende kõrvale, küsis küsimusi ja kuulas. Istus nendega lauda, murdis leiba ja jagas osadust. See on kogemus, mida oleme püüdnud luua kõigile, kes seminaris õpivad või siit välja teenima lähevad. Ehk levib niimoodi Jeesusega koos olemise sügav rõõm ja rahu mööda Eestimaad laiali?

Head seminari sõbrad, õppejõud, vilistlased ja üliõpilased! Soovime, et teie ümber oleks ikka inimesi, keda kuulata, kellele oma kaneelisaiu ja hapukapsast jagada ning kellega koos jutustada Jumala suurtest tegudest. Sest evangeelium – hea sõnum Kristuse sünnist, elust, surmast ja elumuutvast ülestõusmise väest just nii levibki – Jumala lugusid üksteisega jagades.

Oleme südamest tänulikud kõige eest, mida oleme saanud mööduval aastal üheskoos jagada. Aitäh Valduste OÜ rahvale Koskla ruumide imeilusa remondi eest, aitäh kõigile toetavatele ja palvetavatele kogudustele ning üle kõige – aitäh Jumalale, kes on kõik lasknud korda minna.

Ning ühe jõuluväljakutse tahaks meile ka jätta – ületame piire! Läheme endast erinevate - vanemate või nooremate, üksikute või abieluliste, teisest rahvusest või teistmoodi uskuvate inimeste juurde! Või veel parem, avame neile ukse ja kutsume enda juurde sisse! Sest Jumala soojuse levikuks on vaja lähedust. See saab kogetavaks koos kamina ees istudes, glögi juues ja piparkooke süües. Nii lähevad soojaks nii tuba kui südamed. Mine tea, ehk tuleb koos nende inimestega Jumala Poeg ise meile neil jõuludel külla?

Südamesooje ja Jumala ligiolekuga täidetud jõulupühi!

Einike ja kogu seminari meeskond

Jaga lehte